Menu

 • Drogi Gimnazjalisto!

   Czekamy na Ciebie w ZSP Gniew.
   Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla siebie.

   

  Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych. Będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

   

  Zapraszamy na Dzień Otwarty w ZSP Gniew
  22 marca 2018 r. (czwartek), godz. 8.00 - 13.00

   

  ZSP Gniew - Szkoła z widokiem na sukces! 

  Dziś uczniowie, jutro studenci, pojutrze

  najlepsi pracownicy!

   

 • 100 dni do matury

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

       Do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w dniu 9 marca 2018r. przystąpiło 11 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Po etapie pisemnym do drugiej części dotarły Justyna Mokwa, Wiktoria Noch oraz Julian Ruciński i Bartosz Konieczny. Odpowiadali między innymi na pytania dotyczące sprzętu strażackiego. W rezultacie nasi uczniowie w eliminacjach gminnych zajęli następujące miejsca: Julian Ruciński II miejsce, a Bartosz Konieczny III miejsce. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody i już zaczęli przygotowywać się do eliminacji powiatowych.

  Bardzo dziękujemy strażakom z OSP w Gniewie za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.

                                                                                                                         N.S.

   

 • Wielkanocna Zbiórka Żywości

       Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banków Żywności jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich organizowana jest cykliczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbędzie się 16-17 marca, w ponad 300 miastach Polski. Pokażmy w tych dniach wszystkim potrzebującym wsparcia, że ich widzimy.

       Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 16-17 marca w ponad 300 miastach Polski. Weźmie w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy w ponad 2 tysiącach sklepów będą zachęcać do dzielenia się żywnością. Jest to zbiórka organizowana dobrowolnie przez te Banki z Federacji, które wyraziły taką potrzebę. Obecnie są to 23 Banki Żywności w prawie wszystkich województwach.

  Z naszej szkoły żywność będzie zbierać 20 wspaniałych wolontariuszy!

   

  Zapraszamy do zbiórki!

   

  16.03.2108r.
  BIEDRONKA 14:00 - 16:00
  1. Klaudia Krzyżanowska 3b
  2. Justyna Mokwa 3b
  3. Łucja Kozłowska 1a
  4. Agnieszka Kowalewska 1a
  NETTO  14:00 - 16:00
  1. Weronika Binerowska 3a
  2. Paulina Lisewska 3a
  3. Joanna Guzdaj 2a
  ŚLIZEX  14:00 - 16:00
  1. Joanna Szulc 1b
  2. Emilia Nadolska 1b
  3. Nikola Seroka
  4. Julia Pilke

  17.03.2018r.

  NETTO 9:00 - 11:00
  1. Kinga Feister 2a
  2. Rachela Pofelska 2a
  3. Kamil Damrat 2b
  4. Aleksandra Cicholewska 1a
  BIEDRONKA 15:00 - 17:00
  1. Anna Jakusz Gostomska 2b
  2. Natalia Klamann 2b
  3. Aleksandra Grabowska 1a
  4. Klaudia Justa 1b
  5. Marta Bajerowska Gimnazjum

                                                                                                                     J.W.

   

 • Zajęcia w Oceanarium w Gdyni

      Dnia 27.02.2018 r. grupa przyrodników z naszej szkoły wybrała się na zajęcia laboratoryjne do Oceanarium w Gdyni.  Na początku odbyła się prezentacja multimedialna, z której dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek dotyczących życia i budowy ryb. Następnie udaliśmy się do laboratorium, w którym przeprowadziliśmy analizę ichtiologiczną śledzia przy użyciu narzędzi preparacyjnych.

      Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się, między innymi, jak odróżnić samca od samicy, jak wygląda serce ryby oraz jak przepływa woda przez skrzela. Zajęcia były bardzo ciekawe i każdy z nas coś z nich wyniósł. Na  koniec udaliśmy się na zwiedzanie całego obiektu. Mogliśmy zobaczyć słynną rybkę Nemo z bajki ,,Gdzie jest Nemo”, węgorza elektrycznego, a także wiele innych gatunków zwierząt żyjących w wodzie.

  Wyjazd odbył się w ramach projektu „Wiedza to potęga - poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego”.

                                                                                                        Łucja Kozłowska

     

 • Uczniowie ZSP w Gniewie uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego w Zakładzie Poprawczym w Świeciu …!

       Dnia 07 marca 2018r. w sali sportowej w Zakładzie Poprawczym w Świeciu odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora. Do zawodów zaproszone zostały 4 drużyny 2-osobowe.Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, do dwóch  wygranych setów oraz 3 dużych pkt., według klucza - „singiel, singiel, debel”. Po zaciętych bojach chłopcy z ZSP w Gniewie (Piotr Wendzierski-IIIb oraz Michał Alaburda-IIa) przy jednej porażce zajęli ostatecznie II m-ce w turnieju.

        Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Piotr Wendzierski uklasował się na III pozycji, Michał Alaburda wywalczył V lokatę.

  Wielkie podziękowania należą się organizatorowi turnieju za sprawne przeprowadzenie zawodów, które przebiegały w miłej atmosferze fair-play. Na koniec uczniom wręczono cenne nagrody oraz zaproszono na poczęstunek.   

  Już zapowiedziano rewanże…                                                                  

                                 Dziękujemy, gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                       Wiesław Pepliński

   

 • Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
  był niesamowity i wyjątkowy.
  Wypełniajcie każdą chwilę tak,
  aby potem wspominać ją z radością.
  Czerpcie energię ze słońca,
  kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
  Szukajcie w sobie siły,
  entuzjazmu i pasji.
  Żyjcie najpiękniej jak umiecie.
  Spełniajcie swoje marzenia.
                                                  Samorząd Uczniowski 

   

   
 • POMAGAJ LOKALNIE

  Przekaż swój 1 % podatku

  na rzecz Fundacji „Rodzice Szkole

  KRS 0000268115 z dopiskiem:

  Rada Rodziców
  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie

   

 • Tropem Wilczym

     Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2018 r. na terenie Tczewa odbyła się gra miejska pt. „TROPEM WILCZYM”.

     Organizatorem była  Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie we współpracy z Powiatem Tczewskim, Pomorskim Przeoratem Orderu św. Stanisława oraz przy merytorycznym wsparciu Fabryki Sztuk oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

      Gra miała na celu uczczenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych; przybliżenie historii i losów żołnierzy podziemia antykomunistycznego; kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczestników gry oraz zainteresowanie uczestników historią II wojny światowej i okresem powojennym.

       W grze wzięło udział 11 drużyn ze  szkól  powiatu tczewskiego co stanowiło ok 50 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Kuberska, Aleksandra Grabowska,  Maciej Mech, Adrian Jeżewski i Karol Druszcz. Mimo niskiej temperatury wszyscy uczestnicy radośnie pokonali trudności, najważniejsza była zdrowa rywalizacja, świetna zabawa, przyprawiona odrobiną edukacji. 

  Tak o wydarzeniu wypowiada się jedna z uczestniczek:

  „Mimo nie znalezienia się w pierwszej zwycięskiej trójce byliśmy bardzo zadowoleni. Zabawa była przyjemna oraz nauczyła nas niektórych ciekawostek na temat  Tczewa. Cieszy nas  wysoka ilość punktów, którą uzyskaliśmy. Z wielką przyjemnością jeszcze raz wybrałbym się na ten marsz!”

                                                                                                               A. F.

 • Historyczny wykład w naszej szkole

       W czwartek 15 lutego gościł w naszej szkole Pan Krzysztof Korda, który jest  doktorem nauk humanistycznych.  Od 2008 r. zatrudniony w Europejskim Centrum Solidarności.  Obecnie (w kadencji 2014-2018) - radny Rady Powiatu Tczewskiego, współtwórca Kociewskiej Biblioteki Internetowej, inicjator i redaktor audycji historyczno - regionalnej w b. Radio Fabryka. Członek Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego.  Współredaktor rocznika „Teki Kociewskie”, autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz recenzji. 

       Gościa powitał Sebastian Chyła uczeń klasy Ia. Wykład zatytułowany „Powrót Pomorza do Macierzy” odbył się w auli szkolnej przy udziale uczniów klas pierwszych, drugich i  trzecich.

       Prelegent przedstawił historię ziemi gniewskiej od czasów najdawniejszych do momentu odzyskania niepodległości po latach zaborów.  Uczniowie dowiedzieli się wielu faktów o  miejscowościach, z których pochodzą oraz poznali bliżej  sylwetki ludzi znanych z ustnych przekazów swoich dziadków.

       Wykład odbył się na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy i wpisuje się w obchody 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które swoją kulminację będą mieć jesienią tego roku.
                                                                                                                 A. F.

   

 • Życzenia dla Maturzystów

    

  Wszystkim tegorocznym Maturzystom 
  powodzenia na egzaminie dojrzałości,
  udanego startu w dorosłe życie, 
  a tym, którzy pragną uczyć się dalej – dostania się na wymarzone uczelnie
  życzą: dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i pracownicy 

  ZSP Gniew

   

 • Walentynki

       14 lutego upłynął w naszej szkole w kolorze miłości, przy otulającej serce muzyce w atmosferze wzajemnej adoracji. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona  skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom podczas lekcji. W naszej szkole z okazji święta zakochanych, zorganizowany został konkurs na najsympatyczniejszego ucznia/najsympatyczniejszą uczennicę w szkole. Podczas 3 i 4  lekcji walentynkowe amorki chodziły po salach lekcyjnych i odbierały głosy na serduszkach od poszczególnych klas. Następnie przeliczyły oddane głosy a wyniki zostały odczytane przez Weronikę Frymarską (przewodniczącą SU) w szkolnym radiowęźle. W walentynkowym plebiscycie na najsympatyczniejszego ucznia/najsympatyczniejszą uczennicę w szkole  zwyciężyła Justyna Mokwa z klasy 3b, drugie miejsce zajął Maciej Mokwa z klasy 4b, a trzecie Katarzyna Rzepka z klasy 2b. Pamiątkowy dyplom oraz skromny gadżet  walentynkowy wręczyła zwyciężczyni przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Frymarska.

  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawęwink

                                                                                            Samorząd Uczniowski

   

 • Konkurs „Gniew - Gród nad Wisłą i Wierzycą”

       13 lutego na Zamku w Gniewie odbyła się V edycja konkursu „Gniew gród nad Wisłą i Wierzycą”. Swoich reprezentantów wystawiły szkoły: ZS w Opaleniu, ZKU w Rudnie, SP nr 1 i SP nr 2 w Gniewie, SP nr 5 w Kwidzynie, SP w Tymawie, SP w Gronowie co stanowiło ok. 100 uczniów. Oprócz uczniów udział wzięły trzy osoby w kategorii „mieszkańcy Gniewu”.

        Przed uczestnikami zaprezentowała się Chorągiew Zaciężna APIS, która po części konkursowej uatrakcyjniła czas oczekiwania na wyniki. Można więc było zobaczyć pokazy walk rycerskich i tańców średniowiecznych oraz zabawy plebejskie.  Dzięki sponsorom: UMiG Gniew, Powiatowa i Miejska Biblioteka w Gniewie, Bank Spółdzielczy w Gniewie, PHU Rafał Kamiński, Mirosława i Mirosław Pastewscy, Teresa i Jacek Brzezińscy, Daniel Górski, APIS  na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: rower górski,  tablety i książki.

  Wyniki konkursu „Gniew - Gród nad Wisłą i Wierzycą”

  Kategoria szkoły podstawowe:
  1. Amelia Reptowska ZS Opalenie
  2. Karol Krotowski ZS Opalenie
  3. Filip Lubiński ZS Opalenie

  Kategoria gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:
  1. Sara Gajewska ZS Opalenie
  2. Maciej Mokwa ZSP Gniew
  3. Natalia Janaszczyk SP 2 Gniew

  Kategoria dorośli:
  1. Daria Jaszewska
  2. Zbigniew Wensierski
  3. Patryk Pokorski

       Organizatorem  wydarzenia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Gniewie. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Gniew oraz Starosta Powiatu Tczewskiego, zaś partnerami wydarzenia byli nauczyciele pracujący na terenie gminy Gniew.

                                                                                                                            A. F.

   

 • Połowinki 2018

       26.01.2018 r., odbyły się połowinki klas II a i II b. Długo wyczekiwania impreza odbyła się w hotelu „Na Wzgórzu”. Pyszne jedzenie, miła obsługa oraz super zabawa zapadną na długo w pamięci naszych uczniów.

   Szkoda, że połowinki mogą być tylko raz !!!                                                                     

 • Szkolne Walentynki

  Rozpoczynamy przygotowania do WALENTYNEK SZKOLNYCH! Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem imprezy walentynkowej w naszej szkole i włączenie się do zabawy i konkursówwink

   

  Harmonogram

  1. Muzyka z miłosnym akcentem - przez cały dzień.
  2. Konkurs na najsympatyczniejszą uczennicę / najsympatyczniejszego ucznia w naszej szkole.
  3. Konkurs wiedzy dla zakochanych.

   

  Regulamin konkursu na najsympatyczniejszą uczennicę/najsympatyczniejszego ucznia szkoły

  1. Każdy członek społeczności szkolnej (nauczyciel, uczeń) może oddać 1 głos na swojego dowolnie wybranego kandydata.

  2. Po trzeciej godzinie lekcyjnej w dniu szkolnej imprezy walentynkowej listonosze “Poczty walentykowej” rozdadzą w każdej klasie specjalne kartki-serduszka do głosowania i zbiorą głosy do skrzynki.

  3. Na czwartej godzinie lekcyjnej komisja złożona z listonoszy “Poczty walentynkowej” otworzy skrzynkę i przeliczy głosy.

  4. Jeśli zostaną przesłane indywidualne życzenia walentynkowe do konkretnych adresatów, będą one również brane pod uwagę w konkursie jako głos oddany na daną osobę.

   

            Konkurs wiedzy o “Dniu Zakochanych”

  1. Kto jest patronem święta zakochanych i czy jest to postać prawdziwa, czy fikcyjna?

  2. Kiedy obchodzony jest “Dzień Zakochanych”?

  3. Z jakiego kręgu kulturowego pochodzi to święto? (2 min)

  4. W jaki sposób jest obchodzony ten dzień ? (podaj przynajmniej 2 przykłady,

  5. Co ludzie pragną wyrazić w czasie tego święta?

  6. Z jakim polskim świętem kojarzy ci się to święto i dlaczego?

                                                                  S.U.

   

 • Uwaga! Szanowni Słuchacze!

        W związku z posiedzeniem Rady Pedagogicznej w dniu 12 lutego 2018 roku, zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych rozpoczną się od godziny 16.50, czyli od lekcji 11.
   
 • 98. rocznica powrotu Gniewu do Macierzy

        27 stycznia 1920 r. po blisko 150 latach niewoli, wkraczające do Gniewu wojska polskie dokonały przyłączenia miasta do państwa polskiego. Te ważne dla mieszkańców Gniewu chwile w piątek 26 stycznia przypomnieli uczniowie gniewskich szkół - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych. Do wspólnych obchodów przyłączyli się również mieszkańcy miasta.

        Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Adam Klimczak - członek Zarządu Powiatu Tczewskiego, Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska - burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Walentyna Czapska - przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew, radni powiatowi i miejscy oraz przedstawiciele mediów.

         Na Placu Grunwaldzkim widzowie obejrzeli inscenizację obrazującą wkroczenie wojsk generała Józefa Hallera do Gniewu, któremu towarzyszyła orkiestra pod batutą Jadwigi Mielke oraz przejęcie władzy w mieście przez Polską Straż Ludową. W atmosferę lat 20-tych wprowadziły widzów również pieśni patriotyczne w wykonaniu Błękitnej Wstęgi, Aktywnych na Plus oraz uczniów SP nr 2 pod kierunkiem Wojciecha Górskiego. W programie inscenizacji znalazł się również imponujący pokaz konnej musztry wojskowej. Na wszystkich uczestników uroczystości czekała żołnierska grochówka.

         Reżyserem spektaklu był Jacek Ordowski - nauczyciel historii w ZSP Gniew, a honorowy patronat nad imprezą objęła Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska - burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

   

                                                                                                                      J.O.

   

   

 • Szkolenie na Politechnice Gdańskiej

       W piątek 12 stycznia 2018 roku klasa trzecia technikum  uczestniczyła w szkoleniu  z zakresu programowania obrabiarek na Politechnice Gdańskiej. Przeprowadził je dr inż. Tadeusz Bocheński, wykładowca wydziału mechanicznego.

      W programie szkolenia, które odbywało się w Katedrze Technologii Maszyn i Automatyzacji znalazły się takie zagadnienia jak technologiczne podstawy obróbki,  podstawy programowania CN, systemy projektowania technologii CAM i EdgeCAM.  Młodzież uczestnicząca w szkoleniu poznała park maszynowy uczelni oraz ćwiczyła programowanie procesu toczenia i frezowania.

       Pan dr Tadeusz Bocheński poszerzył wiedzę i umiejętności uczniów, jak również zachęcił ich do wzmożonej pracy, by w przyszłości mogli podjąć studia politechniczne.

       Współpraca z uczelnią to ważny element w procesie kształtowania postaw uczniowskich. Umożliwiła skierowanie celów młodych ludzi w kierunku podnoszenia swoich kwalifikacji i wykształcenia.

        Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem prodziekana d/s kształcenia dr hab. inż. Mariusza Deja, profesora nadzwyczajnego Politechniki Gdańskiej, który umożliwił młodzieży wzięcie udziału w szkoleniu.

                                                                                                                       N.S.

   

 • Gniewskie technikum drugie w powiecie

     

       Zgodnie z rankingiem techników dokonanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wysokie miejsce w województwie pomorskim za 2017 r. zajęło technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Spośród wszystkich  techników w całym województwie szkoła zajęła 31 miejsce.

       Biorąc pod uwagę jedynie technika w Powiecie Tczewskim – nasze technikum zajęło 2 miejsce. Wyprzedził je jedynie Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. J. St. Pasierba w Tczewie.

       Technika zostały ocenione za pomocą następujących kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyników egzaminów zawodowych.

       Uczniom technikum hotelarskiego i technikum mechanicznego oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

   

 • Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

       W grudniu uczniowie klasy 3 a zorganizowali zbiórkę świąteczną artykułów potrzebnych dla czworonogów ze schroniska w Tczewie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, a także nauczycieli oraz osób wspierających działania naszej szkoły. Dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać 57 kg karmy suchej, 35 paczek makaronu, 8,5 kg pożywienia w puszkach oraz 13 legowisk, 2 poduszki i 2 koce.

        Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję  serdecznie dziękujemy.

       Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani  Lucyny Genski, która przygotowała legowiska dla zwierząt oraz zawiozła wszystkie zebrane prezenty  podopiecznym schroniska w Tczewie.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 489938